• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
הצעד הבא

ON LINE
 
מה זה
יעוץ נטורופתי און ליין?

לחצו כאן

 

ספרים מומלצים

מוח מנצח
ד"ר מארק היימן

חוכמת הקישקע
אליס מ. סורוקי

שוטי החלב
ד"ר אריה אבני

לא לסרטן
ד"ר דייויד סרוואן

הרוב יקבע את הבריאות


שאלתם את עצמכם פעם מי זה שקובע כמה בריאים אתם?

כמה אנרגטים אתם?

כמה אתם שוקלים?

כמה צלולה מחשבתכם?

כמה כוח רצון יש לכם?

מי קובע? האם אלו הגנים? המתח? או אולי הפעילות הגופנית והתזונה?

תחזיקו חזק, מחקר הגנום ומיפוי המיקרוביום האנושי מוכיח שהתשובה לכל השאלות היא:

אוכלוסיית המעיים שלכם - היא זו שקובעת הכל! שמה המדעי: מיקרוביוטה ובמאמר הזה נלמד איך אנחנו מחזקים אותה.

מלבד התאים האנושיים גופנו הוא בית גידול של 100 טריליון יצורים זעירים (חיידקים, וירוסים, שמרים, פטריות) – מדובר בכמות הגדולה פי עשרה ממספר התאים האנושיים שבגופנו, מסה זו מהווה כ 2% ממשקל גוף האדם ויש המתייחסים אליה כאל איבר בפני עצמו.

אוכלוסיית המיקרוביוטה פזורה על פני הגוף כולו, בסיס האם שלה נמצא במערכת העיכול אך היא נמצאת בריכוז גבוה גם בפה, על גבי העור, ובאיברי המין.

יצורים זעירים אלו אחראיים לרוב תהליכי העיכול שלנו כמו גם להשלמת חלבונים וגנים שחסרים לנו – קיומם מאפשר לנו חיים - ככל שהמחקר הולך ומתקדם מתברר כי השפעתם בגוף משמעותית אף יותר משל הגנים.

נשמע מעניין, למה זה חשוב?

הבריאות והתפקוד המיטבי שכולנו שואפים אליהם תלויים לחלוטין בקיום יחסי גומלין מאוזנים עם אוכלוסיית המיקרוביוטה שלנו (סימביוזה), כל הבעיות הבריאותיות והנפשיות מתחילות כשהאיזון מופר וכשיש צמיחה עודפת של מיקרוביוטה פתולוגית ומחוללת מחלות, מכאן קצרה הדרך למלחמה (דיסביוזה).

איך זה קשור למשקל, כוח הרצון, רמת האנרגיה וצלילות הדעת שחשובים לנו?

אנו רגילים לחשוב שהמוח המצוי בראשנו הוא המפקד הבלעדי על המתרחש בגוף - אך זה לא מדוייק, הכירו את המוח השני - זה שנמצא במעיים שלנו, Enteric Gut Brain

מסתבר שהמיקרוביוטה שמאכלסת את המעיים מייצרת 75% מהנוירוטרנזמיטורים וההורמונים שקובעים את התנהגותנו, תקראו את המשפט הזה שוב - הוא חשוב.

כל עוד שמרנו על סימביוזה עם אוכלוסיית המעיים הכל בסדר, אנחנו מלאי אנרגיה, שבעים בקלות, עושים בחירות מזון נבונות וחופשיים מכאב, הצרות מתחילות כשאנחנו מאכילים את "הרעים" את היצורים הזעירים הפתולוגים שמרכיבים את המיקרוביוטה שלנו.

מה עושים לנו "הרעים"?

הם מתרבים, קצב גדילתם יוצא משליטתה של מערכת החיסון והם הופכים להיות בעלי הבית, כשהם הרוב המוח שבמעיים מוודא שנמשיך להאכיל אותם עם האוכל שהם הכי אוהבים....

מעניין, איזה אוכל הם אוהבים?

דיאטה מודרנית: ענייה בסיבים ובירקות, עשירה בסוכר, פחמימות פשוטות, משקאות ממותקים, מטוגנים, גלוטן, מוצרי חלב ומזון מהחי.

עכשיו תזכרו כמה פעמים הבטחתם לעצמכם שהיום תאכלו סלט וברגע האמת המוח שבמעיים אמר: "מה פתאום סלט עכשיו? אין סיכוי שזה ישביע וינחם, רק משהו פחמימתי, עשיר בסוכר, שומני, רצוי עם גלוטן, מוצרי חלב או חלבון מהחי – חשוב שנרגיש שבעים ומרוצים!"

בכל פעם שאתם מכניסים לפה אוכל שכבר הבנתם שמזיק לבריאותכם תדעו שנכנעתם לדרישת "הרעים" לקבל אוכל, הם אלו ששולטים בהתנהגות שלכם ומטרתם אחת: להמשיך לשפר את תנאי המחייה שלהם בתוך גופכם...

מה הן ההשלכות של האכלת "הרעים"?

נפילות חדות ברמת הסוכר בדם המשתקות לחלוטין את כוח הרצון, עלייה במשקל, דלקת כרונית שקטה בתאי הגוף, תנגודת חיסונית חלשה, מערכת חיסון שתוקפת את עצמה,

הגוף יבטא את המלחמה המתחוללת בתוכו בצורות שונות, פעמים רבות בחיפוש אחר מזור ינתן טיפול אנטיביוטי שרק ישפר את תנאי המחייה של "הרעים".

אין פלא שהמחקרים מראים כי בבסיסן של כל מחלות העידן המודרני: סרטן, סוכרת, סינדרום מטבולי, השמנת יתר, דיכאון, מחלות אוטואימיוניות, קנדידה, טרשת נפוצה, דלקות מפרקים, בעיות פוריות - מתקיימת מיקרוביוטה שיצאה מאיזון וה "הרעים" משגשגים ללא הפרעה.

מה עוד מוציא את המיקרוביוטה מאיזון?

- גלוטן – זונלין: בכל פעם שגלוטן נכנס אל הגוף דופן המעי נפתח למעבר של חלקיקים מזיקים אל תוך זרם הדם כמו גם "מחסום הדם / מוח" שנפתח למעבר חלקיקים מזיקים אל תוך המוח, נוצרת דלקת הן במעי והן במוח, משם הדרך קצרה לשיבושים במצב הרוח ותפקודי המוח שלנו.

- מוצרי החלב המכילים קזאין ומקדמים סרטן בכל שלביו.

- התפתחות זני חיידקים עמידים כתוצאה מאנטיביוטיקות שניתנות לחיות שנאכלות על ידי האדם.

- ניתוחים קיסריים שמונעים מהתינוק מעבר בתעלת הלידה ומפגש עם המיקרוביוטה של האם.

- טיפולי אנטיביוטיקה!

איך ניתן למנוע זאת?

מול "הרעים" לאדם בריא יש למעלה מ 30,000 סוגים של חיידקים פרוביוטים,

כשמם כן הם, פועלים למען החיים, או בקיצור "הטובים", חיידקים אלו אישיים ויחודיים לאורגניזם שהנכם, גם הם אוהבים לאכול ואפשר לבחור להאכיל ולחזק אותם.

איך?

על ידי תוספת משמעותית של סיבים, ירקות, פירות, עלים ירוקים, דגנים מלאים וחלבונים מין הצומח לתזונה, זה האוכל שאוכלוסיית המיקרוביוטה הטובה אוהבת!

על מנת לראות שינויים חיוביים ומהירים ביחסי הכוחות אני ממליצה לחזק את התזונה היומיומית בכמוסות של ירקות, פירות, פירות יער ובשייק חלבון צמחי, התוצאות יוצאות מן הכלל...

חשובים גם הקפדה על 8 שעות שינה, תרגול הרפייה, פעילות גופנית, שתיית מים והמנעות מארוחות לילה.

לסיכום, בידינו הבחירה את מי לחזק את הטובים או את הרעים.

כשאוכלוסיית המיקרוביוטה מאוזנת הבריאות הפיזית והנפשית מיטבית, את השינויים מרגישים בצורה ברורה די מהר. אם כך, בפעם הבאה שתתכננו ארוחה תעצרו ותשאלו את עצמכם את מי אתם רוצים להאכיל....

להרחבה הידע בנושא צפו בהרצאה זו על שני חלקיה: חלק א' - חלק ב'

 

לקבלת יעוץ נטורופתי ON LINE צרו קשר

 

חפש באתר

כדאי לבדוק
מבחן הצורך ביעוץ נטורופתי
 
המלצות החודש

שמן נרולי

בחוחובה

תוצרת:

עומר הגליל

 

לקבלת ניוזלטר
קבלו הנחה

בית המרקחת

מדי פלוס
גבעת אורנים

מעניק הנחה ומשלוח חינם למטופלים
המופנים אליו על ידי
או דרך האתר.

לפרטים נוספים

הנחה מיוחדת

5% הנחה

על כל הקניות

בניצת הדובדבן

לפרטים נוספים