• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
הצעד הבא

ON LINE
 
מה זה
יעוץ נטורופתי און ליין?

לחצו כאן

 

ספרים מומלצים

מוח מנצח
ד"ר מארק היימן

חוכמת הקישקע
אליס מ. סורוקי

שוטי החלב
ד"ר אריה אבני

לא לסרטן
ד"ר דייויד סרוואן

האם ניתן לשנות דפוסים של תת המודע?


- מאחלים לעצמכם שינוי אבל לא באמת מצליחים להוציאו אל הפועל?

- מרגישים שאתם תקועים עם אותם דפוסי חשיבה והתנהגות המונעים מכם שינוי?

- מבינים שאתם חייבים שינוי אבל עומדים חסרי אונים מול האמונות וההרגלים שלכם?


המאמר הזה הוא בשבילכם.

נפתח בעובדה מרתקת מתחום האפיגנטיקה:

חוויות שליליות אינן מאוכסנות רק במוח אלא בכל תא ותא בגופינו וביכולתן לעבור מדור לדור.

במחקר שנערך חשפו עכברים לריח מתקתק של פריחת הדובדבן ובו זמנית הכו אותם בשוק חשמלי כך שבכל פעם שהריח המתוק הופיע - הופיע גם שוק חשמלי, העכברים למדו לקשר בין הריח המתוק ובין השוק החשמלי ופיתחו תגובת פחד מפני הריח המתוק.

כשזיווגו את העכברים ונולדו להם גורים הופיעה גם אצל הגורים תגובת פחד לריח פריחת הדובדבן אף על פי שמעולם לא הריחו קודם את ריח פריחת הדובדבן ומעולם לא קיבלו שוק חשמלי.

תגובת הפחד הקשורה לריח פריחת הדובדבן הועברה אל הדור הבא והיא מוקלטת כתכנית הפעלה במוחם ובגופם של גורי העכברים, אם הם היו בני אדם כנראה לעולם לא היו יכולים להנות מריח פריחת הדובדבן.

גם אנו בני האדם פועלים 95% מהזמן מתכניות הפעלה שהועברו אלינו מההורים שלנו ומהסביבה הקרובה – הקלטת תכניות ההפעלה במוחנו החלה עוד טרם לידתנו - בזמן שהותנו הארוכה ברחם ונמשכה לפחות עד גיל 7 כחלק מהצורך שלנו ללמוד קישורי הישרדות בעולם.

מעוניינים לדעת איך אתם מתוכנתים? אילו תוכניות הפעלה מוקלטות במוח שלכם?

הסתכלו על חייכם, נסו לזהות באיזה תחומים יש לכם קושי ובעייתיות? ומה נוכח בחייכם בקלות וללא מאמץ?

הנושאים שלא דורשים מכם מאמץ מיוחד ומסתדרים בקלות הם תוצאה של הימצאות תוכנית הפעלה תומכת,

הנושאים בחייכם שקשורים במאבק ובמאמץ הם תוצאה של תכנית הפעלה מגבילה, שאינה תומכת בכם.

לדוגמא: נניח שאתם מנסים שוב ושוב לשמור על משקל תקין / לחיות בזוגיות הרמונית / להצליח בעסק / לאהוב את עצמכם - כל זאת ללא הצלחה, יתכן שכבר הגעתם לשלב שאתם משוכנעים שזה כניראה אבוד ולא חלק ממזלכם או גורלכם להיות רזה / אהוב / בזוגיות הרמונית / בריא / עשיר.

רגע לפני שמרימים ידיים חשוב לעצור ולהבין שהקשיים הם פועל יוצא של תוכניות הפעלה המוקלטות במוחך ומגבילות אותך, לרוב מדובר בתוכניות הפעלה שבמקור שייכות לאמך ולאביך ולמי ששהה בסביבתך הקרובה מרגע ההפריה.

בשבע השנים הראשונות לחיינו פעל המוח של כולנו על תדר חשמלי נמוך (תטא) הדומה למצב של חלימה בהקיץ / היפנוזה, באמצעות התדר הזה נקלטו במוחנו תכניות ההפעלה התומכות והלא תומכות מההורים ומהסביבה הקרובה, באופן טבעי לגמרי צפינו במתרחש סביבנו מרגע ההפריה ועד גיל 7  - כחלק מתהליך למידת החיים המוח של כולנו הקליט בין השאר את התנהגות, החוויות, הזיכרונות והאמונות המגבילות וסובייקטיביות של סביבתנו הקרובה - כך נחרטה תוכנית ההפעלה.

תוכניות הפעלה אלו מעצבות את התנהגותך מבלי שתהי/ה מודע/ת להן, הן רצות ברקע בזמן שאנחנו עסוקים בחיים, למרבה הצער, לרוב מדובר בתוכניות הפעלה מגבילות שאינן תומכות ברצון ובאמונה שאפשר להצליח בחיים, בבריאות, בזוגיות, בעסקים, באהבה.

איך בדיוק הגיעה למוחינו תכנית ההפעלה? היזכרו בעכברים המפוחדים ובחוויה השלילית שעברה מדור לדור או באין ספור ההתנהגויות האוטומטיות שלמדנו מהורינו.

תת המודע הוא המקום בו מאוכסנות כל תוכניות ההפעלה מרגע ההפריה, תת המודע הוא גם זה השולט בפעולותנו 95% מהזמן, היינו ב 95% מהזמן אנו פועלים באופן אוטומטי מתוך תוכניות הפעלה שמגבילות אותנו ומחבלות בסיכויינו להצלחה  - כל זאת..... מבלי לראות זאת, כפי שמעיד השם: תת מודע.

רק 5% מהזמן אנו פועלים מתוך המוח המודע, היצירתי והבוחר,

רק 5% מהזמן אנו נוכחים ומחוברים לרגע הזה ולא נישאים על גלי מחשבותינו לגבי העבר או העתיד.

החלק המודע שלנו יכול להביע רצון / להציב יעד בריא אך תכניות ההפעלה המוקלטות בתת המודע לרוב יפעלו בצורה מגבילה שאינה מסונכרנת עם הרצון המודע.

נוכח עובדות אלו קל להרגיש כקורבנות של הגנטיקה - חסרי שליטה על המוח שלנו -  אך למדע האפיגנטיקה בשורות אחרות ומשמחות, כל תאי הגוף ובפרט הגנים שלנו ברי כיבוי והדלקה בהמשך לגירויים חיצוניים מהסביבה ולשינויים בתפיסה שלנו.

על מנת לעשות שינויים בתוכניות ההפעלה המגבילות והמעצבות את חיינו היישר מתוך תת המודע עלינו ראשית להודות שיש קושי, לזהות את דפוס ההתנהגות שמגיע מתוך תכנית ההפעלה ואז לפעול באופן ממוקד על מנת לשנותו.

מקובל לחשוב שניתן לפנות אל תת המודע באמצעות דיבור עצמי, אנשים רבים עסוקים בדיבור אל עצמם מתוך כוונה להשתנות, כשזה לא מצליח הם מתרגזים על עצמם והופכים למתוסכלים חסרי אמונה בעצמם.

חשוב לזכור, תת המודע הוא מכונה בעלת פונקציה של הקלטה ושל פלייבק, דיבור אל עצמי הוא כניראה לא הדרך שבה לומד תת המודע דברים חדשים,

מסתבר ששני חלקינו המודע והתת מודע לומדים באופן לגמרי שונה:

החלק המודע והיצירתי יכול ללמוד באמצעות קריאת ספר לעזרה עצמית, שמיעת הרצאה, צפייה בוידאו או קריאת מאמר, ואז כתוצאה מהבנת רעיון כלשהו לקבל החלטה שתשפיע על דעתנו. (זהו החלק שפעיל בחיינו רק 5% מהזמן)

לעומת זאת תת המודע לומד מהרגלים שחוזרים על עצמם שוב ושוב, היות ותכלית ההרגלים היא לשמור היטב על הקיים מפני שינוי, תת המודע די עמיד לשינויים ולא קל לשנותו כשם שניתן לשנות את החלק המודע שלנו.

אז איך בכל זאת ניתן להשפיע על תת המודע ולשנותו? איך הוא לומד?

קיימות מספר אפשרויות:

חלימה בהקיץ / היפנוזה

מידי לילה שניות לפני שאנו נרדמים או לחילופין מידי בוקר שניות לפני שאנו משכימים, המוח נמצא בתדר תטא שבו מתאפשרת חלימה בהקיץ / היפנוזה (בדיוק כמו שהיינו לפני גיל 7), זהו חלון הזדמנות שבו ניתן ללחוץ מחדש על כפתור ההקלטה של תת המודע, ברגעים אלו כדאי לעשות שימוש בקלטות או בהצהרות עם מסרים תומכים, פעולה זו מכניסה שינוי חיובי במאגר תוכניות ההפעלה שבתת המודע.
ניתן גם להעזר באיש מקצוע מוסמך המתמחה בכניסה למצב חלימה בהקיץ / היפנוזה בכל שעה של היום הנוחה לנו.

חזרה ושינון

מגיל שבע ואילך אנו בונים הרגלים על ידי תרגול ועל ידי חזרה ושינון שוב, שוב... ושוב.
ניתן לעדכן את תוכניות ההפעלה בתת המודע על ידי שינון של הרגלים בריאים שתומכים ברצון המודע שלנו לצד חזרה על התנהגות בריאה מסוימת שוב ושוב, באדיקות, עד שהתנהגות זו הופכת להרגל ונחקקת בזיכרון. (זה מה שמתרחש בתהליך נטורופתי)

Brain Gym

ניתן לתרגל התעמלות מוח המפעילה את שתי אונות המוח באופן מסונכרן, תרגול זה מאפשר למוח יציאה מפעילות עצבית שחוזרת על עצמה שוב ושוב באותו נתיב ומתורגמת שוב ושוב לאותו דפוס חשיבה והתנהגות. תרגול זה מסייע לעריכת שינויים בתת המודע – מומלץ לתרגל יום יום – ההשפעה מפתיעה ומהירה, הנה קישור לדוגמא.

Super Learning

קיימות כיום טכניקות המאפשרות למוח להכנס למצב של סופר למידה (Super Learning) והן פופולריות מאוד, טכניקות אלה לוחצות על כפתור ההקלטה של תת המודע כך שניתן להוריד אליו מידע חדש במהירות.

כאן ועכשיו

דרך נוספת להחליש במאוד את שליטת תת המודע בהתנהגותנו היא פשוט להקפיד להשאר נוכחים, מחוברים לרגע הזה, לכאן ועכשיו, מבלי ללכת שבי אחר המחשבות, כי בכל פעם שאנחנו במוד של הרהור / חשיבה  / זכרון / ציפייה הנוכחות שלנו נעלמת ואנו נכנסים מיד למצב של טייס אוטומטי, במצב זה אנו פועלים אך ורק מתוך תת המודע, רוב הזמן מתוך תוכניות הפעלה שאינן תומכות בנו.
ללא הטייס האוטומטי אנו נוכחים, מודעים, בוחרים, יצירתיים ו...שמחים יותר.

אנו נמצאים בעידן שבו האנושות עוברת שינויים תודעתיים אדירים, אחד מהאנשים המשפיעים ביותר בתחום הוא ד"ר ברוס ליפטון שבהשראת ספרו "הביולוגיה של האמונה" נכתבו מילים אלה ועל כך תודה גדולה לו.

אז מהי תכנית ההפעלה שכבר זיהיתם כמגבילה ובאיזו דרך אתם בוחרים לשנותה?


לקבלת יעוץ נטורופתי ON LINE  - צרו קשר

 

חפש באתר

כדאי לבדוק
מבחן הצורך ביעוץ נטורופתי
 
המלצות החודש

קרם לחות אלוורה

תוצרת:

Jason Natural

לקבלת ניוזלטר
קבלו הנחה

בית המרקחת

מדי פלוס
גבעת אורנים

מעניק הנחה ומשלוח חינם למטופלים
המופנים אליו על ידי
או דרך האתר.

לפרטים נוספים

הנחה מיוחדת

5% הנחה

על כל הקניות

בניצת הדובדבן

לפרטים נוספים